Skip to content Skip to footer

Стилі веб-дизайну: який обрати?






При створенні сайту або програми саме дизайн великою мірою визначає ставлення відвідувачів до компанії та її послуг, що, своєю чергою, впливає на успіх та прибутковість бізнесу. Тому до дизайну потрібно ставитися відповідально та обережно. Якщо ідей безліч і ви боїтеся помилитися, найкраще задати собі конкретний напрямок, в якому потрібно працювати. Тобто обирати глобальний стиль сайту.

З роками розвитку Інтернету виділилося кілька течій або стилів сайтів, які підходять різним типам компаній. Стилі – хороший орієнтир під час створення дизайну сайтів, чи додатків. Вони відкидають багато нерелевантних ідей і є вектором напряму думки при мозковому штурмі. Ми зібрали кілька популярних стилів дизайну сайтів та програм, які допоможуть вам визначитися із зовнішнім виглядом вашого сайту.

Мінімалізм

Цей стиль подобається багатьом через свою простоту. При створенні сайту в стилі мінімалізм важливо дотримуватися простої структури, адже часто під час творчого пориву хочеться додати більше деталей. Мінімалізм – це прості геометричні форми, однотонний фон, простий шрифт без тіней, або 3D ефектів та зручний інтерфейс без надмірностей. Мінімалістичний дизайн відмінно підійде сайтам із безліччю функцій, наприклад: інтернет-магазинам, або сайтам з великою та розношерстою аудиторією

Мальований/ескізний

Такі сайти відрізняються авторською графікою, двомірними зображеннями, анімацією та нестандартним розташуванням деталей, тому легко привертають до себе увагу. Такий вільний дизайн не підійде банківський, чи іншим серйозним установам, але підкреслить творчу атмосферу дитячої студії, музичної групи, або художньої галереї.

Flat-дизайн

Цей стиль прийшов на зміну колись популярному реалізму. Для нього характерні яскраві кольори без градієнтів, двомірна графіка та акцент на друкарні. Flat-дизайн використовується для створення інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу мобільних пристроїв. Тому він чудово підходить для додатків, соціальних мереж, чатів, банківських програм тощо.

Гранж

Цей стиль – спалах креативу, синонім бунтарства та не підпорядкування законам, він чимось нагадує панк-культуру 80-х. Для його створення використовуються в основному природні кольори, а головною рисою є фон у вигляді цегляної стіни. У цьому стилі головне – візуальна презентація, а не фактична інформація, він апелює до емоцій. Тому вона не підійде для сайтів серйозних компаній. А ось для різних салонів краси, ресторанів та барбер-шопів буде саме те.

Organic & Natural

Тут назва говорить сама за себе. Стиль органік також використовується для візуальної презентації компанії, розкриваючи її цінності чи послуги, пов’язані з природою. При створенні сайту в стилі органік використовуються природні текстури, приглушене тло, зелені, блакитні, коричневі кольори, а також зображення природи та невигадливі шрифти. Такий стиль підходить безлічі компаній, від туристичних бюро та груп екоактивістів до тематичних ресторанів та житлових комплексів.

Реалізм (скевоморфізм)

Стиль зародився на початку 2000-х і став популярним завдяки реалістичному зображенню об’єктів за допомогою світла та тіні. Сьогодні він вважається застарілим, поступившись місцем Flat-дизайну.

Красива типографіка

Один із найскладніших видів дизайну. Він створюється на основі поєднання різних видів шрифтів та зображень на задану тематику. Інформаційний текст зазвичай оформляється у вигляді колонок. Підходить для різних сайтів новин, блогів і форумів

Це лише деякі із десятків видів дизайну сайтів. Відштовхуйтеся від теми, вибирайте потрібний стиль та створюйте креативні сайти для своїх клієнтів.