Skip to content Skip to footer

Створюємо ефективний лендінг

Сьогодні компанії намагаються привернути увагу покупців будь-яким способом. У хід іде різноманітна реклама, акції, челенджі, інтернет-магазини і навіть окремі сайти для конкретного товару.

Одним із найпоширеніших методів залучення клієнтів та збільшення продажів є лендінги. Лендінг – це односторінковий сайт, створений у комерційних чи рекламних цілях. На відміну від односторінкових сайтів, які містять інформацію про компанію, всі її послуги, знижки, акції та керівництво, лендінги заточені під конкретний товар або послугу. Наприклад, таблетки для схуднення, курси саморозвитку чи новий ультрасучасний тостер.

Основне завдання лендінгової сторінки – змусити користувача виконати цільову дію (найчастіше це купити товар чи замовити послугу). Ще лендінги використовуються для збирання даних потенційних клієнтів компанії.

Лендінгові сторінки грають на емоціях користувачів, тому їх не варто використовувати для реклами дорогих товарів чи послуг. Адже користувач 10 разів подумає, перш ніж розлучитися із великою сумою грошей. Тому тут потрібне щось більше, ніж заклик до дії. На лендінг потенційного клієнта може навести контекстна чи таргетована реклама у соціальних мережах.

Теоретично успішний лендинг повинен містити такі елементи:

Заголовок, що чіпляє
Підзаголовок, що пояснює
Унікальна пропозиція
Заклик до дії (зазвичай спеціальна кнопка)
Контакти
Інформація про місцезнаходження компанії

Щоб створити успішний лендінг, що продає, рекомендуємо дотримуватися наступних правил.

Не створюйте багатосторінковий лендінг

Сама суть лендінгу в тому, що він простіше і зрозуміліше багатосторінкового сайту і тому може фокусувати увагу користувача на одному реченні. Зайві сторінки відвернуть увагу клієнта та не приведуть його до кнопки «Купити».

Пишіть прямо та закликайте до дії

Увага відвідувачів сайту дуже розсіяна, вони хочуть одразу перейти до суті. Пишіть текст без хитромудрих метафор і спритних промов, інакше рядовий користувач вас просто не зрозуміє. Щоб користувач купив товар або замовив послугу, на що, зрештою, і націлена сторінка лендінгу, його потрібно закликати до дії. Наприкінці текстового блоку бажано вставляти фрази, які закликають купити товар, дізнатися інформацію, замовити консультацію тощо.

Робіть кнопки помітними

Прочитавши лендінг і вирішивши купити товар, користувач повинен натиснути заповітну кнопку. Однак він цього не зробить, якщо її не знайде. Тому використовуйте для кнопки яскраві кольори, розмістіть її на видному місці та придумайте для неї чіпляючий та зрозумілий текст.

Вибирайте мінімалістичний дизайн

Переглядаючи лендінг, користувач має насамперед зацікавитися вашою пропозицією, а не захоплюватись дизайном. Тому для таких сторінок краще використовувати простий дизайн без зайвих деталей, спокійні кольори без градієнтів і стандартні шрифти (2-3 на сайт). При цьому акцент потрібно зробити на виразних зображеннях товарів і переконливому тексті, що продає. Фіксований хедер також допоможе відвідувачеві швидко зорієнтуватися на сайті, адже навігаційне меню завжди буде перед очима.

Текст повинен легко читатися

Про те, що текст має бути простим та зрозумілим, ми вже говорили. Але не менше значення має його розмір та розташування на сайті. Пробіжіться очима по тексту і постарайтеся зрозуміти, чи легко він читається. Для необхідності збільшіть шрифт, розбийте текст на блоки, або спростіть складні речення. Також розставте якірні посилання для кращої навігації сайтом.

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам створити якісний лендінг та покращити свій бізнес.