Неважливо, чи ви керуєте великим бізнесом, або відкрили невеликий магазинчик у своєму місті, ви напевно замислювалися, як збільшити свої продажі. На думку все частіше спадає одна відповідь – продажі в Інтернеті. Сьогодні багато фірм продають свої товари, використовуючи соціальні мережі чи інтернет-рекламу своїх офлайн-магазинів. Але впевнені у собі підприємці роблять вибір на користь інтернет-магазинів.
Відкрити інтернет-магазин набагато складніше і дорожче, ніж завести сторінку в соціальних мережах, тому потрібно знати кілька правил. До того ж потрібно розуміти, які підводні камені можуть вас чекати на шляху до успішного бізнесу.
Перш ніж відкрити інтернет-магазин, дайте відповідь собі на кілька питань, щоб зрозуміти, чи зможете ви цим займатися.
Мені справді це потрібно?
Інтернет-магазин вимагає постійної уваги та вкладень. Ви не можете просто перекласти відповідальність на найманих працівників. Ви повинні розуміти, що відбувається і як функціонує магазин у будь-який час дня та ночі. Такий марафон під силу не кожному. Тому, якщо ви відчуваєте, що для вас це дуже складно, краще вибрати інший шлях.
Мій бізнес взагалі дає прибуток?
Успішними стають інтернет-магазини, що створюються на підтримку успішного підприємства. Не варто відкривати інтернет-магазин, щоб утримати на плаву бізнес, що тоне. Це потребує значних вкладень і не принесе миттєвого прибутку. Тому якщо ваш бізнес зазнає збитків, варто спочатку вирішити проблеми локально, перш ніж розширюватися до інтернет-продажів.
Якщо ви все ж таки зважилися відкрити інтернет-магазин, вам потрібно зрозуміти і прийняти наступні факти.
- Хороший інтернет-магазин не можна створити самому
Як би ви не намагалися заощадити, створивши свій магазин у спеціальних конструкторах, якщо ви не розумієтеся на HTML і CSS, він не вийде хорошим. Не поскупіться і зверніться до спеціальної агенції, де вам нададуть якісний та працюючий продукт. Наша компанія IT WEB STUDIO пропонує послуги зі створення інтернет-магазинів «під ключ».
- Хороший інтернет-магазин не буває дешевим
Потрібно розуміти, що над створенням будь-якого інтернет-магазину працюють менеджер, дизайнер, фронтенд- і бекенд-розробники, і це як мінімум. Усі вони отримують зарплату плюс компанія має отримувати прибуток. Все це виливається у вартість проєкту. Тож якщо вам пропонують створити інтернет-магазин за підозріло низькою ціною, вас у чомусь обманюють.
Чи варто створювати інтернет-магазин із нуля?
Якщо ви хочете мати будинок, краще збудувати його самому. Проте всі знають, що будівництво будинку з нуля коштуватиме дорого. Дешевше купити готову будівлю та переобладнати її на свій розсуд. Те саме і з інтернет-магазинами. Звичайно, створення сайту з нуля, за умови, що над ним працюють кваліфіковані співробітники, гарантує вам зручний та якісний сайт. Але чи так потрібно винаходити велосипед, якщо є вже перевірені і робочі двигуни? Ми рекомендуємо створювати інтернет-магазин з використанням системи керування контентом (CMS) та готового компонента магазину під неї. Ось список найпопулярніших CMS. Вибирайте, виходячи зі свого бюджету.
- CMS Joomla
- CMS WordPress
- CMS Drupal
- CMS Bitrix
- OpenCart
Який дизайн обрати?
Для інтернет-магазину візуальна складова не менш важлива за технічну. Тому вибору дизайну варто приділити особливу увагу.
Унікальний дизайн надасть вашому магазину оригінальний зовнішній вигляд, що запам’ятовується. Не можна гарантувати, що він буде несхожий на магазини конкурентів, однак він точно виділятиметься на тлі шаблонних сайтів. Єдиний його недолік – він коштує грошей.
Шаблонний дизайн обійдеться вам дешевше. Однак, ви отримаєте дизайн, який буде не тільки у вас на сайті.
Вибирайте дизайн, виходячи зі свого бюджету та цілей, але пам’ятайте, що унікальний дизайн завжди виглядатиме краще за шаблонний.
Та пам’ятайте…
В інтернет-магазин потрібно постійно вкладати гроші. Щоб курка несла золоті яйця, її треба годувати. Це означає, що потрібно вкладатися в рекламу, наповнювати сайт контентом, приділяти увагу технічній підтримці та керувати логістикою. Інтернет-магазин – це не просто інструмент збільшення продажів. Це окремий механізм, підтримка якого потребує зусиль. І якщо ви готові прийняти такий виклик, бажаємо вам удачі!